Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 • DirectionWałbrzych PL
 • Phone+48 609 536 671
 • Home-TEC Serwis komputerowy.
  Home-TEC Serwis komputerowy.

  Twój komputer niedomaga? Nie można go uruchomić? Masz ciemność zamiast obrazu? Sprawdź nasz cennik. U nas zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Nie błądzimy we mgle i nie naciągamy klientów!

  Cennik
 • Home-TEC Serwis komputerowy.
  Home-TEC Serwis komputerowy.

  Chcesz zmodernizować swój zestaw komputerowy? Nie działają Ci nowsze gry? Twój laptop się przegrzewa? Wyłącza się podczas pracy? Wolno działa? Sprawdź nas nie pożałujesz!

  Cennik

Główne usługi

 • Instalacja oprogramowania
  Instalacja oprogramowania

  Instalujemy systemy Windows, Linux, Konsole, Android, itp.

 • Naprawa Smartfonów
  Naprawa Smartfonów

  Naprawiamy Smartfony, aktualizujemy oprogramowanie itp.

 • Naprawa płyt głównych
  Naprawa płyt głównych

  Naprawiamy wszystkie płyty główne! Po zalaniu, po przepięciu, po burzy, itp.

 • Modernizacja sprzętu
  Modernizacja sprzętu

  Modernizujemy wasz sprzęt, wymieniamy podzespoły, konserwujemy, itp.

 • Sprzedaż sprzętu
  Sprzedaż sprzętu

  Sprzedajemy wszelki sprzęt komputerowy, elektroniczny oraz podzespoły. Prowadzimy także skup i sprzedaż sprzętu komputerowego.

 • Naprawa Tabletów
  Naprawa Tabletów

  Naprawiamy Tablety, wymieniamy baterie, ekrany oraz wyświetlacze.

Co to jest RROD w XBOX 360?

RROD jest to skrót oznaczający Red Ring Of Death – nazywany czerwonym kołem śmierci. Nazwa wzięła się od tego, że konsola XBOX 360 sygnalizuje awarię zapaleniem się trzech  czerwonych diod wokół przycisku uruchamiającego konsolę. Błąd ten najczęściej oznacza uszkodzenie połączeń z płytą jednego z układów BGA a najczęściej układu graficznego.

Skąd się bierze RROD w XBOX 360?

Jak wyżej zostało wspomniane, RROD bierze się z uszkodzenia jednego z układów BGA. Dokładniej mówiąc chodzi tu o procesor lub procesor graficzny i jego odklejenie się od płyty głównej. Mówiąc potocznie odklejenie mamy na myśli pęknięte kulki pod układem co uniemożliwia pełne połączenie z płytą główną.

Przyczyną odrywania się układów BGA od płyty głównej konsoli, jest technologia, w jakiej zostały one zamontowane. Montuje się je przy użyciu kulek, które są spoiwem łączącym układ BGA z płytą główną.

Możemy wyróżnić 5 podstawowych powodów dla których zostaje uszkodzone wyżej wymienione połączenie:

 1. Wysoka temperatura pracy konsoli XBOX, która powoduje rozszerzalność cieplną, a co za tym idzie – naprężenia materiału, co z kolei sprzyja pęknięciom.
 2. Zastosowane spoiwo czyli kulki, które składają się z cyny bezołowiowej, która jest mało elastyczna oraz podatna na korozje.
 3. Sposób użytkowania konsoli, czyli narażanie jej na pracę w podwyższonej temperaturze, a także dbanie o jej konserwację, czyli regularne czyszczenie układu chłodzenia, który po pewnym czasie zapycha się kurzem.
 4. Narażanie konsoli na czynniki mechaniczne, czyli na przykład częste jej transportowanie, gdzie narażona jest na uderzenia oraz upadki.
 5. Szoki temperaturowe, gdy na przykład wracamy z konsolą z zimnego podwórza i od razu uruchamiamy ją w ciepłym pomieszczeniu, co powoduje nagłe rozkurczenie się materiału, a to z kolei sprzyja pęknięciom spoiwa.

Naprawa usterki PROD polega na tym, że ściągamy odklejony układ, zmieniamy mu kluki połączeniowe i przyklejamy na nowo. To tak w skrócie.

W rzeczywistości aby dobrze wykonać taką naprawę musimy posiadać wyspecjalizowany sprzęt oraz fachowca, który wie co robi. Oczywiście możemy znaleźć w internecie masę przydatnych filmików mówiących jak w domowych warunkach usunąć taką usterkę. Jednak przestrzegam wszystkich, którzy myślą że opalarką zwojują świat przed kompletnym uszkodzeniem swojej konsoli. W domowych warunkach rozwarstwimy układ a w najmniej optymistycznym końcu całą płytę. Koszt nowej, sprawnej płyty często przewyższa wartość konsoli więc dzięki domowym zabiegom możemy niestety pożegnać się z graniem na konsoli. Do każdej takiej pracy niezbędna jest specjalna stacja lutownicza do układów BGA, w pełni kontrolująca temperaturę pracy. Nie wyobrażam sobie grzania układu opalarką do okien aż do chwili upłynnienia się spoiwa. Nie wiemy jaka panuje temperatura pod płytą, na płycie oraz na układzie. Do tego czy ktoś z tych domowych laików wie jaką temperaturę daje opalarka a jaką temperaturę wytrzymuje układ? Zapewne nie i bardzo często taka naprawa kończy się fiaskiem a do tego głębszym uszkodzeniem, którego niestety już nie usuniemy. Dodatkowo przestrzegam wszystkich przed superokazjami jakie można spotkać na allegro czy też innych portalach ogłoszeniowo-aukcyjnych. Widziałem zdarzają się oferty za kwotę 49.99 zł, za rebailling takiego układu. Jak policzymy koszty, czas, narzędzia, opłaty to wątpię aby ta kwota to pokryła więc od razu nasuwa się pytanie czy firma ma odpowiedni sprzęt, czy firma zdejmie układ i zakulkuje go na nowo, czy po prostu podgrzeje opalarką i tyle, często nie rozbierając nawet całości...... 

Reasumując jeśli chcecie Państwo dobrze wykonaną usługę zapraszamy do naszego serwisu, tu otrzymasz gwarancję i fakturę lub paragon. Nie będziesz musiał się obawiać co będzie jak znów się popsuje lub co będzie jak syn sąsiada wyjedzie do Irlandii pracować na budowie....